info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Inov-8 ROCFLY G 390 M (S) black/blue modrá

Męskie buty trekkingowe

Wybierz swój rozmiar Jak wybrać?

Dostępność towaru
najpierw wybierz rozmiar
651,83 zł 994,33 zł zaoszczędzisz 342,00 zł -34 %
  • Ten produkt ma darmowy transport
  • icon-Created with Sketch. Możesz zwrócić i wymienić produkt do 30 dni

Inov-8

000995-BKBL-S 01

Przeznaczone do wędrówek długodystansowych. Koncepcja ROCFLY opiera się na bardzo udanym ultra-trailowym bucie TRAILFLY i przenosi go do świata długodystansowych trekkingów, szybkich wędrówek i szybkiego poruszania się po górach w ogóle.

Podobnie jak TRAILFLY, model ROCFLY jest zbudowany na masywnej podeszwie środkowej z pianki grafenowej G-FLY. Amortyzacja i wygoda to bez wątpienia kluczowe i najbardziej pożądane cechy zarówno butów do biegania, jak i trekkingowych. Jest to szczególnie istotne w przypadku obuwia do trekkingu długodystansowego, ponieważ nic tak nie poprawia komfortu stóp podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Jednak podczas jazdy w terenie oprócz komfortu potrzebna jest maksymalna stabilność i umiejętność odczytywania terenu, aby uniknąć zwichnięć lub upadków. Dlatego właśnie w ROCLFY zastosowaliśmy naszą opatentowaną technologię ADAPTER FLEX - głębokie na 10 mm nacięcie w środkowej części amortyzacji, które radykalnie zwiększa elastyczność całego buta, a tym samym jego zdolność do wyczuwania terenu. Ważną rolę odgrywa tu także 6-milimetrowy drop, który sprzyja naturalnej pracy stóp.

Kolejną rewolucyjną innowacją jest pianka amortyzująca G-FLY. Pierwszy na świecie materiał amortyzujący z grafenem. Grafen to materiał nagrodzony Nagrodą Nobla. 200 razy mocniejszy od stali, a przy tym niezwykle elastyczny i lekki. Połączenie pianki i grafenu pozwoliło nam osiągnąć wysoki poziom wytrzymałości i zwrotu energii, którym nie może się pochwalić wiele innych butów.

Trudno byłoby znaleźć lepszą podstawę dla buta, który ma pokonywać dziesiątki do setek kilometrów w zróżnicowanym terenie.

Podeszwa zewnętrzna jest oparta na sprawdzonej koncepcji TERRA ULTRA. Podstawowy kształt knag jest bardzo podobny, ale ich rozmieszczenie różni się. Naszym celem było zmaksymalizowanie elastyczności całego buta bez rezygnacji z wysokiej klasy przyczepności zaprojektowanej z myślą o uniwersalnym użytkowaniu na szlaku. ROCFLY nie boi się długich trawersów na asfalcie i utrzyma Cię na kamienistym rumowisku lub technicznym terenie leśnym.

Główne różnice między TRAILFLY a ROCFLY można znaleźć na cholewce. W przeciwieństwie do TRAILFLY jako buta do biegania, ROCFLY może sobie pozwolić na to, by nie skąpić na materiałach ze względu na wagę i skupić się wyłącznie na promowaniu stabilności i trwałości.

Cholewka pozostaje w najszerszym standardzie kopyta (szerokość 5 na 5 w naszej skali, gdzie 5 oznacza najszersze możliwe dopasowanie), ale zamiast lekkiego materiału jest wykonana z bardzo wytrzymałej dzianiny strukturalnej. Bardzo dobrze oddycha i szybko schnie. Ponadto dokładnie i wygodnie przylega do stopy, a niemal niezniszczalną trwałość zwiększa gruby odlew i wzmocnienie wokół sznurowadeł.

W rezultacie powstał bardzo wytrzymały i dobrze dopasowany but, w którym nie musisz się martwić, że pokonasz setki kilometrów w dziczy, gdzie każde uszkodzenie materiału stanowi śmiertelny problem.

W wersji ROCFLY 390 zastosowano cholewkę o średniej wysokości i średnim kroju, która doskonale stabilizuje stopę. Niezależnie od tego, czy chodzi o kilkukilogramowy plecak, nagromadzone zmęczenie czy wymagający technicznie teren górski, zwiększona stabilność to element, który wcześniej czy później doceni każdy turysta. Oprócz stabilności, wyższy komin buta chroni przed wnikaniem brudu do wnętrza buta.

Bez względu na to, czy wybierasz się na czeski szlak, szlak bohaterów SNP, korsykański GR20, czy inną bardziej egzotyczną wyprawę... ROCFLY 390 będzie świetnym i niezawodnym towarzyszem. Dzień po dniu, kilometr po kilometrze.

Parametry

Sport Bieg , Outdoor / Turystyka , Wolny czas
Sezon 2021 Q3
Modyfikacja obuwia Przewiewna
Wysokość obuwia Wysoka
Wykorzystanie obuwia outdoorowego Wolny czas
Rodzaj obuwia outdoorowego A
Technologia Adapter Flex , G-Fly

Adapter Flex

Opatentowana technologia Adapter Flex przedstawia głębokie na 10 mm nacięcie w środkowej części amortyzacji, którye radykalnie zwiększa elastyczność całego buta, a dzięki temu także jego zdolność wyczucia terenu. 

G-Fly

Rewolucyjna pianka amortyzująca G-Fly to pierwszy na świecie materiał amortyzujący z grafenem. Grafen to materiał, który został oceniony nagrodą Nobla. 200x mocniejszy niż stal, a jednocześnie maksymalnie elastyczny i ekstremalnie lekki. Połączenie pianki i grafenu osiąga bardzo wysokie wartości i zwrot energii.