info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin
Męskie buty do biegania Inov-8  TERRA ULTRA G 270 M (S) black/red červená

Inov-8 TERRA ULTRA G 270 M (S) black/red červená

Męskie buty do biegania

Produkt nie jest w ofercie
popatrz na podobne towary
544,74 zł 838,05 zł zaoszczędzisz 293,00 zł -35 %

Inov-8

000947-BKRD-S 01

INOV-8, jakiego nie znacie. Bardziej komfortowe, bardziej energiczne, bardziej naturalne. Przedstawiamy rewolucyjny rower crossowy TERRA ULTRA G 270, w którym wprowadzono kilka zmian i ulepszeń, dzięki którym INOV-8 wchodzi na nowy poziom.

Najważniejsza zmiana dotyczy warstwy tłumiącej. Moc tłumienia została podwojona w porównaniu z poprzednią generacją TERRA ULTRA, a sam materiał tłumiący został znacznie zmodernizowany. Podstawę buta stanowi nowa pianka POWERFLOW MAX o niezrównanej miękkości i doskonałym zwrocie energii. Na ogólny komfort wpływa również nowa 6-milimetrowa wkładka BOOMERANG, ponownie wykonana z wysokoenergetycznej pianki TPU. Miękkość i komfort osiągnięty w butach TERRA ULTRA G 270 jest nieporównywalny z żadnym innym butem INOV-8 "starej ery". Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy poświęcili naturalność i doskonałe wyczucie terenu kosztem komfortu.

Ogólny poziom tłumienia, w tym Wkładka ma 18 milimetrów. Jest ona na tyle wysoka, że umożliwia komfortowe bieganie bez końca, a jednocześnie na tyle niska, że cały but jest maksymalnie elastyczny i doskonale odczytuje teren. Wysoką propriocepcję wspomaga również zerowy drop, ale dzięki ogólnej miękkości amortyzacji nawet początkujący i początkujący biegacze nie muszą się o to martwić.

Cechą szczególną tego modelu jest zerowy spadek. Jednak przeprojektowana amortyzacja sprawia, że nowy model TERRA ULTRA G 270 jest bardziej dostępny dla mniej doświadczonych biegaczy, którzy nie mają idealnej techniki biegu w przedniej części stopy. Dzięki bardziej wytrzymałej podeszwie środkowej znacznie zwiększono również ochronę stopy przed uderzeniami podczas biegania po kamienistym szlaku.

Pomimo podwojenia amortyzacji, waga buta TERRA ULTRA G 270 wzrosła tylko o 10 gramów. Oprócz oszczędności energii ma to również pozytywny wpływ na wysoką dynamikę i elastyczność, która jest znacznie wyższa w porównaniu z oryginalnym TU G 260. Te cechy są szczególnie przydatne podczas biegów tempowych i wyścigów na nawierzchniach mieszanych. Elastyczna amortyzacja TPU sprawi, że nie będziesz chciał w tym bucie biegać wolno.

Podeszwa zewnętrzna również została lekko zmodyfikowana. Na pierwszy rzut oka zmiany są subtelne, ale efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Nowy wzór zapewnia znacznie lepszą trakcję nawet na bardziej technicznych szlakach i miękkim podłożu. Duży nacisk położono na wszechstronność buta, dlatego przyczepność nie jest tak duża, by ograniczała Cię podczas biegania po drogach i utwardzonych szlakach. Oczywiście grafen jest stosowany w celu uzyskania doskonałej równowagi między przyczepnością a trwałością.

Cholewka pozostaje napięta przy najszerszym kopycie (5, dopasowanie standardowe), ale jest teraz wykonana z bardziej zaawansowanych materiałów o bardzo wysokiej trwałości. Testy wytrzymałościowe przeprowadzono na prototypach w ciągu kilku długich miesięcy i nawet przy intensywnym użytkowaniu w środowisku skalnym nie napotkaliśmy najmniejszego problemu. Zapomnij o kevlarze, który - choć praktycznie niezniszczalny - nie wszystkim przypadł do gustu ze względu na swoją wytrzymałość i twardość. W modelu TERRA ULTRA G 270 zastosowano połączenie strukturalnej tkaniny pokrytej trwałą gumą, dzięki czemu cholewka pasuje do stopy jak ulał.

Parametry

Sport Bieg
Sezon 2021 Q3
Typ nadepnięcia Neutralne
Rodzaj obuwia do biegania Treningowa
Typ nawierzchni – bieg Teren - trail
Modyfikacja obuwia Przewiewna
Linia modelowa Inov-8 Terra Ultra
Szerokość buta Standardowy
Tłumienie Średnia amortyzacja
Spadek 0 mm
Technologia Boomerang , Powerflow Max

Boomerang

6mm wkładana wkładka Boomerang, która wykonana jest z wysoce energetycznej pianki TPU.  

Powerflow Max

Pianka tłumiąca dysponująca bezkonkurencyjną miękkością oraz znakomitym zwrotem energii.