info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Inov-8 X-TALON ULTRA 260 M (S) black/gold oranžová

Męskie buty do biegania

Wybierz swój rozmiar Jak wybrać?

Dostępność towaru
najpierw wybierz rozmiar
579,00 zł 724,38 zł zaoszczędzisz 145,00 zł -20 %
  • Ten produkt ma darmowy transport
  • icon-Created with Sketch. Możesz zwrócić i wymienić produkt do 30 dni

Inov-8

000988-BKGO-S 01

Odpowiedzieliśmy na wezwanie do stworzenia butów na trudny teren. But, który jest wystarczająco szeroki i amortyzowany, aby unieść ciężkiego biegacza i/lub wytrzymać maksymalne obciążenie.

I tu właśnie pojawia się X-TALON ULTRA 260. Podeszwa zewnętrzna bazuje na kultowej, agresywnej przyczepności X-TALON 225, z tą różnicą, że knagi mają większą powierzchnię, aby przenosić większe obciążenia.

Wysokość knagi wynosi 8 mm, dzięki czemu X-TALON ULTRA 260 bez problemu poradzi sobie nawet z najgrubszym błotem lub głębokim, grząskim śniegiem. Na obwodzie podeszwy zastosowano twardszą mieszankę zapewniającą doskonałą przyczepność w terenie. błoto i śnieg, natomiast wewnętrzna część ma miękką gumę kontaktową zapewniającą doskonałą przyczepność na skałach i kamieniach.

Podeszwa środkowa POWERFLOW ma spadek 8 mm i składa się z dwóch części. Część piętowa ma bardziej miękką mieszankę i zapewnia o 10% wyższy poziom amortyzacji, część przedstopia ma większą gęstość, jest zatem nieco twardsza i zapewnia bardziej precyzyjną i precyzyjną amortyzację. skuteczniejsze odbicie. Ochronny polimerowy pierścień DFB dopasowuje się do kształtu powięzi podeszwowej i lekko wspomaga odbicie (efekt sprężynowania) podczas efektywnego stylu biegu.

Cholewka wykonana jest z niezwykle wytrzymałego nylonu balistycznego z wodoodporną powłoką. Materiał ten zapewnia niezmienny kształt cholewki nawet w przypadku całkowitego przemoczenia. Bezszwowość cholewki zapewnia z kolei wysoki komfort. Potrójnie wzmocniona osłona palców chroni je przed kopnięciem w każdą przeszkodę. Cholewka jest niezwykle sztywna, co w zrozumiały sposób ogranicza oddychalność buta.

Miękka wkładka jest wrażliwa na pięty i achillesy, a w przypadku ostróg piętowych można ją łatwo aktywować i dostosować do tak zniekształconych stóp za pomocą ogrzewania.

Docenisz niezrównaną przyczepność, wytrzymałość i solidność tego buta podczas najdłuższych biegów przeszkodowych, biegów na orientację czy trudnych technicznych tras.

Parametry

Sport Bieg
Sezon 2021 Q3
Typ nadepnięcia Neutralne
Rodzaj obuwia do biegania Treningowa , Wyścigowa
Typ nawierzchni – bieg Teren - trail
Modyfikacja obuwia Przewiewna
Linia modelowa Inov-8 X-Talon
Szerokość buta Standardowy
Tłumienie Średnia amortyzacja
Spadek 8 mm
Technologia Powerflow

Powerflow

Oferuje o około 10% wyższy stopień tłumienia w części piętowej, podczas gdy przednia część jest twardsza, co zapewnia efektywne i precyzyjne przeprowadzenie odbicia. Zapewnia o 15% wyższy zwrot  energii przy odbiciu niż standardowa EVA.