info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Salming Ranger Men

Męskie buty do biegania

Wybierz swój rozmiar Jak wybrać?

Dostępność towaru
najpierw wybierz rozmiar
364,42 zł 613,89 zł zaoszczędzisz 249,00 zł -41 %
  • Ten produkt ma darmowy transport
  • icon-Created with Sketch. Możesz zwrócić i wymienić produkt do 30 dni

Salming

21R_1-1281055-1133

Męskie buty do biegania po szlakach Salming Ranger to absolutna nowość w naszej ofercie. Ten technicznie przemyślany model zachwyca dynamiką, niską wagą i uniwersalną podeszwą o bardzo dobrej przyczepności. Jeśli szukasz naprawdę uniwersalnych butów do biegania po szlakach, Salming Ranger będzie doskonałym wyborem.

Nasz najnowszy dodatek do oferty butów trailowych docenią wszyscy biegacze poszukujący butów do biegania po szlakach, które poradzą sobie na większości naturalnych nawierzchni. Wszechstronność buta Ranger jest wspomagana przez dopasowanie o średniej szerokości, które jest zarówno wygodne, jak i wystarczająco stabilne, aby jeździć agresywnie.

Konstrukcja butów Salming Ranger opiera się na cechach poprzedniej serii Salming Trail T i wprowadza innowacje, zwłaszcza w cholewce. W modelu Ranger jest to idealnie wytrzymała dzianina poliestrowa, która na obwodzie buta jest chroniona specjalnym poliuretanowym paskiem ROCShield™.

Sprawdzona koncepcja podeszwy środkowej z amortyzującą pianką Salming RunLite™ oraz uniwersalna podeszwa zewnętrzna z wytrzymałej gumy z 4-milimetrowym bieżnikiem doskonale sprawdzają się na wszystkich rodzajach naturalnych nawierzchni i zapewniają niespodziewanie dobrą przyczepność i dynamikę każdego kroku.

Wszechstronny partner
Salming Ranger to jeden z tak zwanych uniwersalnych butów trailowych. Dzięki dużej ilości bieżnika oraz bardzo wysokiej jakości i trwałej przyczepności podeszwy zewnętrznej radzi sobie na większości naturalnych nawierzchni, a także w momentach, gdy biegasz po twardszym podłożu, a nawet asfalcie.

Dla początkujących i zaawansowanych
Model Salming Ranger docenią zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze. Biegacze z mniejszym doświadczeniem szczególnie docenią ogólny komfort i stabilność, jakie oferuje ten model butów do biegania po szlakach. Bardziej zaawansowani będą mogli w pełni rozwinąć jego dynamiczne właściwości i doskonałą trakcję w każdym kroku.

Na średniej długości trasy
Salming Ranger to nie do końca właściwy wybór na górskie biegi ultra. Średnio wysoka, dynamiczna amortyzacja sprawia, że buty te są bardziej odpowiednie do biegów trailowych o średniej długości, w których szybkość, stabilność i czucie podłoża będą miały większe znaczenie. Oczywiście nie kosztem odpowiedniego komfortu.

Cholewka buta

3 warstwy zapewniające komfort i stabilność
Technologia sandwich 3 Layer Construction, którą zastosowaliśmy w cholewce butów Ranger, sprawia, że jest to jeden z najbardziej komfortowych i trwałych modeli w historii. Pierwsza warstwa wewnętrzna to miękki poliester i bezszwowy materiał, który zapewnia stopom maksymalny komfort. Na to nakłada się druga warstwa - idealnie mocna dzianina, która zwiększa trwałość butów i chroni stopy przed czynnikami zewnętrznymi. Obie warstwy są następnie chronione specjalnym poliuretanowym paskiem ROCShield™ na obwodzie buta, a technologia ExoSkeleton™ zapewnia stabilność w kluczowych miejscach.

Maksymalna stabilność
Technologia ExoSkeleton™ stabilizuje stopę podczas ruchów bocznych, zmniejszając nacisk na stawy MTP (stawy śródstopno-paliczkowe). Taka konstrukcja eliminuje tarcie i chroni miękkie części stopy, zwłaszcza te znajdujące się pod przodostopiem.

Przede wszystkim ochrona
Specjalny poliuretanowy pasek ROCShield™ biegnący po całym obwodzie buta chroni stopę przed ostrymi kamieniami, gałęziami lub wodą. Ta "tarcza" znacznie zwiększa trwałość buta, a także dodaje pewności siebie podczas biegania w trudnym terenie.

Stopa jest utrzymywana w miejscu
Heelcup™ - zapiętek w naszych butach został zaprojektowany w taki sposób, aby nie zwiększał wagi butów i nie wpływał na ogólne poczucie komfortu w bucie, ale jednocześnie spełniał swoją funkcję, czyli stabilizował i utrwalał stopę w bucie.

Naturalny i efektywny ruch przedniej części stopy
Cholewka buta jest poszerzona w obszarze palców dzięki technologii Toe Box™, która zapewnia dużo miejsca na ruch przedniej części stopy, promując bardziej naturalny i efektywny ruch z biomechanicznego punktu widzenia.

Podeszwa środkowa - amortyzacja

Komfort i moc na każdym kroku
Warstwa amortyzująca RunLite™, która powstaje w wyniku formowania wtryskowego bardzo wytrzymałego materiału EVA, zapewnia zaskakująco dynamiczną wydajność bez poświęcania niezbędnego komfortu. Jednocześnie zapewnia doskonałe czucie powierzchni, po której biegasz.

Podeszwa zewnętrzna - podeszwa buta

Komfort przy uderzeniu, siła odbicia
Technologia TGS 62/75° dzieli podeszwę buta na dwie części. Pierwsza część - od pięty do podbicia stopy - stanowi około 62% powierzchni podeszwy i została zaprojektowana z myślą o maksymalnej stabilności i amortyzacji uderzeń. Jest ona oddzielona od drugiej części - przedniej części podeszwy - tzw. linią baletową, która biegnie wzdłuż podeszwy pod kątem 75°. Podział ten sprawia, że but wygina się dokładnie w tym miejscu, które stymuluje naturalne zgięcie boczne i przednie stopy. Przednia część buta została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić maksymalną efektywność odbicia podczas biegu.

Trwałość i doskonała przyczepność
Podeszwa butów Ranger jest wykonana z bardzo trwałej gumy, która charakteryzuje się również doskonałą przyczepnością. Uniwersalny wzór o grubości 4 mm zapewnia pewny chwyt w każdych warunkach.

Parametry

Sport Bieg
Sezon 2021 Q1
Typ nadepnięcia Neutralne , Stabilne / pronacyjne
Rodzaj obuwia do biegania Treningowa
Typ nawierzchni – bieg Teren - trail
Modyfikacja obuwia Przewiewna
Szerokość buta Standardowy
Tłumienie Średnia amortyzacja
Spadek 5 mm
Technologia 3 Layer Construction , Exo Skeleton , Heelcup , ROCshield , RunLite™ Midsole , TGS 62/75° , Toe Box

3 Layer Construction

Jeśli masz w butach przebiec setki kilometrów, ważne jest, aby nie tylko były trwałe i wygodne, ale również, aby niezawodnie trzymały stopę na swoim miejscu. W wybranych modelach stosujemy proste, lekkie 3-warstwowe konstrukcje, które zapewniają dokładnie to, czego oczekujesz od butów do treningów objętościowych.

Exo Skeleton

Technologia Exo Skleton stabilizuje stopę podczas ruchów w bok, dzięki czemu zmniejsza ciśninie na stawy MTP (staw śródstopno-paliczkowy). Konstrukcja ta eliminuje tarcie i chroni miękkie części stopy, przede wszystkim te znajdujące się z przodu stopy.

Heelcup

Koszyk na piętę w naszych butach został opracowany tak, aby nie zwiększać wagi butów, ale jednocześnie, aby pełnił swoją funkcję, jaką jest stabilizacja i trzymanie stopy w bucie.

ROCshield

Specjalny pasek poliuretanowy biegnący od koszyczka na piętę do czubka i dołu wierzchniej części buta. Ochroni Twoją stopę przed ostrymi kamieniami, gałęziami lub wodą. Ta „tarcza“ znacznie zwiększa trwałość butów i wpływa także na Twoją pewność siebie podczas biegu w trudnym terenie.

RunLite™ Midsole

Warstwa amortyzująca RunLite™ wykonana jest z wtryskiwanego bardzo wytrzymałego materiału EVA, który zapewnia stopie wygodę, a jednocześnie umożliwia dobre czucie powierzchni. Podeszwa jest lekka i elastycznie reaguje na różne rodzaje nawierzchni już w pierwszym kroku.

TGS 62/75°

Odległość od pięty do podeszwy stopy (62 % podeszwy) została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną stabilność i amortyzację. Obszar ten kończy się tzw. linią baletu, która kończy tę stabilizującą część pod kątem 75 %. Za tą linią baletu znajdują się natomiast buty wyposażone w materiał, który wspiera i stymuluje odbicie podczas biegu. Technologia TGS 62/75 zapewnia, że but zgina się dokładnie we właściwym miejscu tak, aby stymulować naturalne boczne i przednio-tylne ruchy stopy.

Toe Box

Obszar czubka jest poszerzony, dzięki czemu zapewnia o wiele większą elastyczność w poruszaniu przednią częścią stóp, wspierając tym samym ich naturalny i wydajny ruch z biomechanicznej perspektywy.