info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Lístek do světa pomoci osamělým seniorům

Pomoc dla samotnych seniorów 300 CZK

58,89 zł

Sanasport

POMOCSENIORI300

Pełną kwotę w wysokości 300 koron przekazujemy do ADRA.

"Czuję się samotny" to najczęstsze uczucie, jakie towarzyszy seniorom.

"Samotność prowadzi do psychiatrii, a ja nie mogę na to pozwolić" - opisuje swoje uczucia ponad 90-letnia seniorka, która zgłosiła się do ADRY, by zostać wolontariuszką. Z powodu pandemii wirusa Covid-19 osoby starsze przebywające w domu są bardziej odizolowane od swoich przyjaciół i krewnych, a ich kontakty i hobby są ograniczone. Wiele osób starszych często nie ma drugiej bliskiej osoby, z którą mogłyby dzielić się swoimi troskami, radościami i doświadczeniami życiowymi.

Wolontariusz ADRA, który poświęca swój czas i serce, regularnie, raz w tygodniu odwiedza "swojego" seniora i spędza czas na wspólnych rozmowach, oglądaniu zdjęć, graniu w gry planszowe czy spacerach. Dla wielu z nich jest to często jedyna wizyta, podczas której mogą przyjść i wysłuchać historii swojego życia. Seniorom przywracane jest poczucie ludzkiej ciekawości, bliskości i radości życia. I to jest tego warte!

Zakupiona przez Ciebie torba Goodie Bag zostanie przeznaczona na wizyty wolontariuszy. Centra wolontariatu ADRA znajdziesz w 15 miastach w Czechach.

Dziękuję za życzliwość.

300 koron Dobrolístek pomoże w realizacji wizyt wolontariuszy u osób starszych

Parametry

Sezon 2021 Q3