info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Devold: Wełna merynosów w rękach norweskich mistrzów

03. 10. 2018
Podobnie jak wszystko, co norweskie, marka Devold jest mocno zakorzeniona w uczciwym rzemiośle z długą tradycją i nadal rośnie i kwitnie dzięki elastycznym innowacjom i rozwojowi technologicznemu. Powstała w 1853 roku, kiedy jej założyciel Olaf Andreas Devold uległ urokowi wełny merynosów i prawidłowo ocenił jej ponadczasowość i niezrównane właściwości.
Devold: Wełna merynosów w rękach norweskich mistrzów

Od tego czasu w Devold wiele się wydarzyło i zmieniło. Niezmienne pozostaje jednak odpowiedzialne podejście marki i wysokie standardy jakości. Cały proces produkcji, od przetwarzania surowej wełny po ostatni ścieg, nigdy nie opuścił granic Europy.

Wełniana odzież sportowa

W surowych górach Australii, Nowej Zelandii i Tasmanii stada owiec pasą się zadowolone, ogrzewane "swetrem" z najlepszej wełny. Merynos z tej wysokogórskiej rasy jest znacznie delikatniejszy niż tradycyjna wełna i ma zupełnie wyjątkowe właściwości, takie jak doskonała izolacja i oddychalność. Wełniana bielizna dobrze wchłania wilgoć i utrzymuje ciepło nawet wtedy, gdy jest mokra. Ze względu na delikatność włókien, wysokiej jakości wełna merino nie gryzie i nie drapie, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako warstwa bazowa.

Jej najbardziej unikalną cechą jest jednak wysoki efekt antybakteryjny, dzięki któremu ubrania nie pachną nawet po kilku dniach noszenia. Docenisz to zwłaszcza podczas dłuższych wędrówek, podczas których nie masz możliwości regularnego brania prysznica, ale jednocześnie nie chcesz tracić komfortu.

Marka nie zaprzecza typowo skandynawskiemu podejściu do prostoty zrównoważonej pierwszorzędnym wykonaniem. Prosty i praktyczny design z doskonałym dopasowaniem nadaje odzieży Devold ponadczasowy wygląd i wszechstronność.

Odzież z wełny merynosów od samego początku była preferowana przez norweskich rybaków ze względu na swoje praktyczne właściwości. Później wełna towarzyszyła najważniejszym wyprawom na świecie, a dziś jest chętnie noszona przez czeskie służby górskie i słowackie górskie służby ratownicze.

Bieliznę Devold można prać w pralce i suszyć w suszarce bębnowej, jest elastyczna i nie gniecie się. Ponieważ wełna jest produktem w 100% naturalnym, dobrze jest prać ją w detergencie o neutralnym pH i bez zmiękczacza do tkanin. Podczas przechowywania wełny należy chronić ją przed molami, np. lawendą. Przy delikatnej pielęgnacji ubrania będą służyć przez wieki.

Wartość dodana

Produkcja jest również silnie nasycona wrażliwością ekologiczną i relacją z naturą. A ponieważ hodowcy wiedzą, że szczęśliwe owce produkują piękną wełnę, wysoki standard życia zwierząt jest nieodłączną częścią filozofii firmy.

Devold spełnia surowe kryteria międzynarodowego systemu testowania i certyfikacji tekstyliów Oeko Tex Standard 100, który gwarantuje, że wszystkie użyte materiały są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Marka jest również dumnym posiadaczem prestiżowego logo Woolmark, które gwarantuje 100% czystej wełny staplowej, spełniającej wysokie standardy jakości i właściwości materiałowych.

A ponieważ wełna jest czysto naturalna, pozyskiwana ze źródeł odnawialnych i biodegradowalna, produkcja odzieży Devold ma całkowicie minimalny wpływ na środowisko. To się liczy!


Bomba
cenowa
Akcja zniknie za
2:01:34:06
Mizuno Core 3/4 Tight
-61 % Legginsy sportowe Mizuno Core 3/4 Tight
79,99 zł 203,80 zł
już tylko 4 szt w tej cenie