info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Jak prawidłowo przechowywać odzież zimową do następnego sezonu

02. 02. 2023
Śnieg szybko topnieje, a koniec zimowych przyjemności zbliża się wielkimi krokami. Ten czas wiąże się również z obowiązkiem posprzątania różnego rodzaju zimowego sprzętu i narzędzi, ale przede wszystkim odzieży, zwłaszcza kurtki. Może to być nieco czasochłonne zadanie, ale jeśli będziesz postępować prawidłowo, twoje ubrania przetrwają znacznie dłużej.
Jak prawidłowo przechowywać odzież zimową do następnego sezonu

Jak się do tego przygotować?

Przed przechowywaniem wszystkie ubrania należy uprać. Nie tylko będziesz wkładać je do szafy czyste i pachnące, ale środki piorące będą chronić włókna przez te kilka długich miesięcy. Jeśli nie masz pewności, jak np. prawidłowo uprać kurtki, śmiało zabierz je do pralni chemicznej. Choć będziesz musiał zapłacić za profesjonalną usługę, otrzymasz kurtki z powrotem gotowe na zimę we wszystkim. Jeśli jednak zdecydujesz się na pranie w domu, będziesz musiał jeszcze je zaimpregnować.

Gdy masz cokolwiek wykonane ze softshellu lub skóry, impregnacja przed przechowywaniem jest kluczowa. Dotyczy to oczywiście nie tylko kurtek, ale także butów. Skórzane buty trzeba przetrzeć, zaimpregnować i włożyć do nich wypełniacze (jeśli nie masz oryginalnych, wystarczą gazety).Jak przechować?

Jeśli masz szafę dedykowaną do przechowywania odzieży zimowej, masz wygraną. Kurtki najlepiej powiesić na wieszaku, resztę ubrań wystarczy po prostu złożyć na półce. Jeśli masz mniej miejsca, ubrania można złożyć do pudeł. Bardzo dobrze nadają się do tego celu worki próżniowe, które zmniejszą objętość, chronią przed roztoczami, mole i wilgocią.

Ale uważaj, nigdy nie wkładaj pierzastych i softshellowych kurtek do worków próżniowych, mogą zostać nieodwracalnie uszkodzone! Jeśli nie zamierzasz używać worków próżniowych, możesz kupić co najmniej woreczki do wchłaniania wilgoci do pudeł. Jeśli planujesz przechowywać odzież w piwnicy lub na strychu, lepiej jest kupić zamknięte pudełka niż zwykłe kartonowe krabice.


Bomba
cenowa
Akcja zniknie za
0:22:56:04
Mizuno Core 3/4 Tight
-61 % Legginsy sportowe Mizuno Core 3/4 Tight
79,99 zł 203,25 zł
już tylko 4 szt w tej cenie