info@sanasport.pl Odpowiemy w ciągu 24 godzin

Wypróbowaliśmy nowe Puma Deviate Nitro 2

08. 02. 2023
W pierwszej połowie 2021 roku na rynku pojawiła się nowa kolekcja butów do biegania marki Puma. Znalazły się w niej modele takie jak Liberate Nitro, Velocity Nitro, Eternity Nitro, a przede wszystkim Deviate Nitro. Na koniec tego roku mamy kolejną generację tych butów. Przyjrzyjmy się bliżej Puma Deviate Nitro 2.
Wypróbowaliśmy nowe Puma Deviate Nitro 2

Druga generacja niesie ze sobą kilka ulepszeń i osoba, która nie znała pierwszej generacji, nie powiedziałaby, że to jej następca. Puma słucha swoich klientów i eliminuje wady, które pojawiły się w pierwszym modelu. Dla biegaczy-amatorów (w tym również dla mnie) którzy nie chcą wydawać pieniędzy na 2-3 pary butów, powiedziałbym, że jest to dość wszechstronny wybór.

opatek

Ten nowy model zapewnia znacznie większy komfort. But jest bardziej wygodny nie tylko pod względem amortyzacji, ale także w górnej części i w wyściełaniu wokół Achillesa oraz języka. To jest największa poprawa, którą doceniam. W pierwszym modelu regularnie miałem odciski i dyskomfort w tych obszarach Achillesa, gdzie but był odsłonięty i narażony.

W drugiej generacji ten problem został wyeliminowany, za co jestem bardzo wdzięczny. Dzięki dodaniu poduszek w części piętowej te buty są zauważalnie bardziej komfortowe i noszę je częściej nawet podczas lżejszych biegów.

mezipodešev

W środkowej części podeszwy znajduje się standardowo karbonowa płyta Innoplate, która doskonale przenosi energię od uderzenia stopy do kolejnego kroku, gdy technika jest odpowiednio wykonywana. Idzie to w parze z kształtem samej płyty, która jest lekko wygięta i dzięki swojej sztywności zapewnia ładny i naturalny ruch podczas odbicia od podłoża.

Jeśli chodzi o samą piankę Nitro, nie musimy o niej dużo mówić. Jest taka sama jak w poprzednich modelach. Wyróżnia się lekkością, trwałością i responsywnością.

podešev

Kiedy wszystkie te cechy łączą się wraz z technologią podeszwy PumaGrip, nagle masz buty, które mogą utrzymać wysoki poziom komfortu, zapewniają przyczepność na mokrych powierzchniach i nie pozwolą Ci nawet o milimetr się poślizgnąć.

Nie przebiegłem jeszcze w tych butach 800 km, ale są obecnie jednymi z moich ulubionych modeli. Używam ich zarówno do lekkiego joggingu, jak i do szybszych biegów, i na pewno przetestuję je w takich zawodach jak półmaraton w Pradze. To po prostu wszechstronne buty, które znajdą swoje miejsce zarówno wśród biegaczy-amatorów, jak i profesjonalistów.

špička boty


KUP PUMA DEVIATE NITRO 2


Recenzja napisana dla Ciebie przez:

radek

Radek Trlica

Radek uwielbia fotografię, bieganie i jazdę na rowerze. Wykorzystuje każdą okazję, aby połączyć te aktywności i poświęca na to każdą wolną chwilę. A kiedy już wystarczająco się rozerwie na wyścigach o różnym charakterze, lubi usiąść i delektować się dobrą kawą.


Bomba
cenowa
Akcja zniknie za
10:14:31:27
Sensor Cyklo Stars dámský dres kr.rukáv fialová
-60 % Koszulka rowerowa Sensor Cyklo Stars
107,99 zł 269,05 zł
już tylko 6 szt w tej cenie